U19: FTC Fiľakovo – FK Slovan Kúpele Sliač 2:1, (0:0)

. Posted in U19: 2016/17

Ihrisko: Fiľakovo

Počet divákov:  50

Strelci gólov:  v 81´  Horváth

ZostavaStachow, Šmál, Priadka, Bíreš, M. Országh (C), Jankovič, Horváth, Mračko, Šanta, Krutý, Marunčiak

Náhradníci:Ryboš, Š. Országh, Grofik

Striedania:   v 31´ Ryboš za Marunčiaka, v 62´ Š. Országh za Šmála,  v 68´ Grofik za Bíreša

V 25. kole sme vycestovali za súperom do Fiľakova. Napriek tomu, že sme v minulom kole splnili stanovený cieľ, čo bola záchrana v súťaži, mali sme dostatočnú motiváciu aj na tento zápas. Ak by sa nám podarilo vyhrať aj v tomto kole, mali sme šancu sa posunúť minimálne o priečku vyššie. Žiaľ nestalo sa tak. V úvode zápasu sme mali dve vyložené šance, ktoré Marunčiak nepremenil. Prvú z nich mu z ľavej strany naservíroval Šanta a druhú mu pripravil, ako na podnose, z opačnej strany Jankovič. Dovolím si povedať, keby sme tieto šance premenili súper by nám už určite nekládol odpor. My sme po nepremenení vyložených šancí zostali zaskočení a postupom času domáci prevzali iniciatívu a boli pohyblivejší. Našťastie sa nedostali do vážnejšieho tlaku. A do polčasu ohrozili našu bránu len raz, keď po skrumáži zazvonila tyč. V závere polčasu sme znovu zatlačili na súperovu bránu, ale žiaľ bez efektu, ani jeden pokus neskončil v sieti. Hlavne príležitosť Ryboša bola veľmi sľubná. Od týchto chvíľ domácich začal držať nad vodou hlavný arbiter. Bohužiaľ nechali sme sa rozladiť jeho mnohokrát nepochopiteľnými verdiktmi. V závere polčasu si hlavný rozhodca vytipoval jedného z našich najlepších hráčov Krutého a behom dvoch okamihov ho vykartoval. V druhom polčase sme hrali hoci len desiati a aj tak sme boli lepším tímom. Napriek tomu nám domáci strelili dva góly z ničoho, keď využili naše ojedinelé zaváhania. Aj keď o desiatich, vytvorili sme si tlak a z neho niekoľko šancí. Jednu z nich sa nám podarilo premeniť, keď Ryboš po úniku peknou prihrávkou pred bránu našiel Horvátha a ten sa nemýlil. V poslednej minúte sme mohli ešte vyrovnať stav zápasu ale strela Šantu išla tesne vedľa brány. Škoda, že aj v zápase, keď už nikomu nejde ani o záchranu a ani o postup musí si niekto niečo dokazovať ako ,, pán hlavný rozhodca ..... nechcem menovať“. Mnohé jeho verdikty boli zlé, situácie zle posúdené (čo mi dal za pravdu aj asistent rozhodcu, ktorý podal veľmi dobrý výkon a povedal, že sa s ,,pánom hlavným“ porozpráva) alebo neboli posúdené radšej vôbec ako 2 zákroky v pokutovom území domácich. V prvom polčase faul na Horvátha a v druhom polčase stiahnutie Ryboša oboma rukami. Chlapcom sa chcem poďakovať za bojovnosť aj za nepriaznivého stavu a že chceli otočiť zápas v náš prospech aj keď nás bolo o jedného menej.